מה זה וורדפרס

וורדפרס היא תוכנה חינמית ובקוד פתוח המאפשרת לבנות בלוגים ולנהל אתרים בקלות ובלי ידע בתכנות.
המערכת מבוססת על שפת התכנות PHP ו MYSQL ומותקנת על שרת אחסון.
קרוב ל 22% מהאתרים החדשים מאז 2011 נבנים בעזרת מערכת וורדפרס.  המערכת יצאה לאור לראשונה בשנת 2003 . הגרסה האחרונה 3.5  יצאה לאור באפריל 2013 ומאז הורדה 18 מיליון פעמים.

מה זה קוד פתוח

קוד פתוח הוא מונח אשר מתייחס לפילוסופיה שיתופית של קוד או מוצר. הרעיון הוא שכל אדם רשאי להשתמש בקוד ולשפר אותו לפי צרכיו ולהפיץ אותו הלאה.

מהם היתרונות של וורדפרס וקוד פתוח

שימוש במערכת וורדפרס מאפשר גמישות רבה בתהליך בנית אתרי אינטנרט. כיום ניתן לבנות אתרים מורכבים ביותר או אתרים תדמיתיים פשוטים בעזרת מערכת וורדפרס. בעדרת תבניות עיצוב מוכנות ניתן במהירות ובקלות להקים אתר מרהיב ובמחיר שפוי.

בעזרת וורדפרס ניתן לנהל את תכני האתר בקלות בעזרת ממשק עריכה מתקדם וידידותי.

מערכת וורדפרס מותאמת במיוחד לקידום אתרים ובנויה בצורה שמנועי חיפוש יציגו את האתר בצורה נכונה ויעילה.

בנית אתר בקוד פתוח נותנת חופש ללקוח הסופי לבחור את שותפיו לעבודה. מערכת קוד פתוח אינה שייכת לאדם או חברה והיא ניתנת להעברה מספק שירותים אחד לשני בקלות.

מה זאת תבנית עיצוב

תבנית עיצוב היא תוספת למערכת וורדפרס אשר משנה ברגע את המראה של האתר. התקנה של תבנית היא פשוטה ומהירה.  תוכן האתר נשאר זהה ורק מעטפת העיצוב משתנה מתבנית לתבנית. ישנן אלפי תבניות עיצוב חלקן בחינם וחלקן בתשלום. רוב תבניות העיצוב המורכבות והמתקדמות יותר הן באנגלית ודורשות התאמה לשפה העברית.

התבניות המתקדמות ביותר הן תבניות ריספונסיב (תבניות גמישות).

מהו אתר ריספונסיבי

אתר או תבנית ריספונסיבית (או תבנית גמישה) הוא אתר המותאם לצפיה בגדלי מסך שונים. תצוגת האתר מתאימה את עצמה לגודל המסך ממנו הגולש נכנס לאתר. כך, גולש הצופה באתר ממכשיר סמארטפון יראה את האתר בתצוגה המתאימה לגודל קטן יותר וגולש  הצופה ממחש נייד יראה את האתרמותאם לגודל המסך שלו.

דוגמא לאתר ריספונסיבי 

האם מערכת הניהול היא בעברית

מערכת הניהול של וורדפרס היא בעברית מלאה. המערכת תורגמה כמעט לכל שפה קיימת ובכל גרסה חדשה היא מתורגמת ישירות גם לעברית על ידי צוות מפתחים מסור.